KALENDARZ

KANAŁ FACEBOOK

KANAŁ YOUTUBE

Relacje i wyniki

czerwiec-lipiec.2015


CZERWIEC/LIPIEC 2015 - Krakow Regatta Club organizuje chętne załogi z Krakowa i okolic do I edycji Baltic Catamaran Challenge

Baltic Catamaran Challenge powstał w celu reaktywacji polskiego żeglarstwa długodystansowego na katamaranach sportowych. Idea przyświecająca przedsięwzięciu to zamierzchłe już czasy regat Amber Cup, gdzie żeglarze twardzi jak kobalt przez tydzień zderzali się z siłami natury. Formuła przyświecająca Baltic Catamaran Challenge to jednak rajd, a nie regaty. Tu trasa jest wyzwaniem samym w sobie, a walka ze swoimi słabościami ważniejsza niż duch rywalizacji.

Trasa:
Świnoujście - Sopot. 200 mil, żeglugi na trasie. na której przeważają wiatry zachodnie. Trasa rajdu zaplanowana jest na siedem dni z biwakami na odosobnionych odcinkach plaży.

Załoga:
Plan zakłada start w trzech lub więcej zespołach 3-4 osobowych. Każdy zespół dzieli się na podzespół morski i lądowy. Podzespół lądowy w transportuje samochody na metę danego odcinku, rozbija obóz, namioty, grill. W tym czasie podzespół morski walczy o życie na danym odcinku, po czym dołacza do obozowiska. Choć skill offroadowy i żeglarski nieraz okaże się bezcenny, to po płyniemy zwartą flotą, aby wspierać się nawzajem zarówno na spienionym wiatrem morzu jak i grząskich piaskach przybrzeżnych szutrów.

Szczegółowa relacja z przebiegu wydarzenia oraz zdjęcia i filmiki na naszym FB!!!! Zapraszamy!!!

19.06 - 21.06.2015


I Regattki Wycieczek Rodzinnych

Na krystalicznych wodach Jeziora Czorsztyńskiego, w zaskakujący pogodowo, czerwcowy weekend, odbyły się I zawody żeglarskie Wycieczek Rodzinnych. Od samego początku /a nawet bardziej jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia/ prognozy pogody wprawiały w konsternację najbardziej wytrzymałych i odpornych psychicznie rodziców, skipperów i wujków!! Niestety wbrew prognozom NIE BYŁO zamieci śnieżnej, ulewy, gradobicia, oberwania chmury itp

W zamian za to w sobotę rano obudziło nas piękne słońce, lekki wiaterek /2 - 3 Bft/ oraz niewiarygodny zapał naszych zawodników w wieku od 18 miesięcy do 11 lat.

Zanim otwarto biuro regat, odbył się poranny konkurs na rysunek najciekawszej żaglówki. Bardzo duży zachwyt wzbudzała impresja 4 letniej Kamilki, ale docenione oraz wyróżnione zostały również prace Janeczki, Gabrysi, Amelki, Maćka oraz wspólne dzieło Ani i Kacpra!

Wszyscy zostali odznaczenie odznaką "Pirata z Jordanówki".

Biuro regat ustaliło bardzo bogaty plan działań. Skipperzy na krótkim ale owocnym brifingu zostali zaznajomieni z wyznaczoną TRASĄ regattek. I wszyscy ruszyli na pomost - tam już rozpoczął się konkurs w ubieraniu kamizelek. Najmłodsza załoga 'krasnali - Gabrysia, Amelka i Janeczka', zajęła bezspornie I lokatę i z niecierpliwością oczekiwała na wujka Pawła – skippera dumnej jednostki o nazwie BANAN, na ruszenie na linie startową!

Druga jednostka o równie dumnej nazwie BIAŁY z załogą: Maciek, Kacper i Ania, oraz profesjonalnym skipperem - wujkiem Artkiem już przygotowywała się do odbicia od pomostu.

Nie zapominamy również o niezwykłym starcie /po raz pierwszy na akwenie/ - Delfinka /klasa Pasja 400/, z załogą; wujek Sebastian /skipper/ i wujek Krzysiu /debiut żeglarsko - regatowy /.

Pogoda cały czas sprzyjała nastrojom rywalizacji. Skala emocji wahała od śmiechu po prawdziwy płacz i smutek.

Rozegrano kilka biegów - niektórzy załoganci dojechali dopiero w godzinach południowych, zachęceni niewiarygodną pogodą nad Czorsztynem i wtedy też uformowano załogi - Karolina, Ania i Ania ze skipperem wujkiem Pawłem; Mateusz, Kamilka ze skipperem wujkiem Artkiem, oraz Jaś i skipper wujek Żaba /wysłannik bosmana przystani /.

Po południu czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - przepiękne słońce oraz wiaterek /3 - 4 bft/ umożliwił krajobrazowy mini rejsik w kierunku zapory - 3 jednostki kl. Puck /Banan, Biały i Lubań/ oraz Delfinek wraz z załogami podziwiali piękny krajobraz jeziora pomiędzy dwoma zamkami /Czorsztyn – Niedzica/.

Po powrocie z rejsu - kolejne zaskoczenie, na pomoście czekała na uczestników załoga Czarnej Perły wraz z kapitanem Jack'em Sparrow'em na czele i rozpoczęła się oficjalna i najbardziej oczekiwana część imprezy - ogłoszenie wyników oraz rozdanie medali. Zacięta rywalizacja oraz emocje oraz uznane 'protesty' sprawiły że Komisja Sędziowska w składzie; ciocia Kasia oraz ciocia Dominika, musiały przyznać wszystkim załogantom miejsca punktowane tj. I i najdalej...II miejsce!!!

Po rozdaniu nagród rozpoczęliśmy ostatni punt programu - koncert szantowy oraz konsumpcja przygotowanych na grillu - wyśmienitych szaszłyczków wujka Patricka.

Fotoreportaż z całej imprezy w zakładce Galeria, a więcej komentarzy wraz z albumami zdjęciowymi na naszej stronie FB. Zapraszamy!
11-12.10.2014


Gonitwa Żeglarska o Złoty Czerpak Jeziora Czorsztyńskiego

Dwudniowe regaty na zakończenie sezonu żeglarskiego !!! 11 - 12 października 2014, Przystań PTŻ Jezioro Czorsztyńskie.

Program regat:

11.10.2014 sobota
- 9.30 do 11.00 zapisy do regat;
- 11.00 otwarcie regat;
- 12.00 do 15.00 zmagania na wodzie /przewidywane 3 wyścigi/;
- 16.00 ciepły posiłek z grilla;
- od 18.00 intensywny program artystyczny połączony ze świętowaniem urodzin /18.+... / Pani Bosman Mili !!!

12.10.2014 niedziela
- 11.00 do 14.00 zmagania na wodzie /przewidywane 3 wyścigi/;
- 15.30 uroczyste zakończenie regat.
26-27.07.2014


Regaty TEAM Knap na Przystani PTŻ w Kluszkowcach 26-27.07.2014 - Jezioro Czorsztyńskie.

Na przystani PTŻ Nowy Targ nad Jeziorem Czorsztyńskim w gorący lipcowy weekend, zostały zorganizowane dwudniowe regaty dla jachtów turystycznych. Możliwość elektronicznego zgłaszania się do zawodów “Regaty Team Knap” już na dwa tygodnie przed regatami, dawało możliwość wzięcia udziału w losowaniu wśród zgłoszonych uczestników bio-kominka firmy Knap. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu regat, rozpoczęła się ostra walka na starcie. Teamy brzegowe również poddawały się emocjom, ale niestety pomimo pięknej pogody, już po pierwszym wyścigu brak wiatru uniemożliwił zakończenie drugiego biegu. Wśród protestów uczestników - Komisja Sędziowska przerwała drugi wyścig . Po pierwszym i jedynym biegu 26.07.2014 nasza załoga Paweł Gawor i Piotr Bzowski znalazła się na IV miejscu w klasie A /jachty kabinowe turystyczne dł. do 6,0 metra /. Po powrocie załóg do przystani rozpoczął się wieczór szantowy. Zespół muzyczny "Weeky Teak" zwany też "Maui Łyk" /w dobrze nam znanym składzie: Piotr Bzowski i Pawel Gawor!!!!/ zadbał o rewelacyjną oprawę muzyczną. Poranek, drugiego dnia regat zapowiadał się dużo bardziej obiecująco. Wiatr wiał do 2-3 Bf i odbyły się trzy wyścigi. W tych sprzyjających warunkach i przy słonecznej pogodzie walka o jak najlepsze miejsca toczyła się w każdej klasie. Około godziny 15-tej wszystkie jachty były już przy pomostach a załogi delektowały się smacznym domowym bigosem. Po ogłoszeniu wyników nie pojawiły się żadne oficjalne protesty , choć zawiłość zastosowanych przeliczników wprawiała w osłupienie niektórych uczestników. Załoga KRC zajęła ostatecznie III pozycję w klasie A. W czasie uroczystego zakończenia, zwycięzcy w swoich klasach, otrzymali marmurowe statuetki oraz bio-kominki. Podobne nagrody zostały wręczone przez sponsora Krzysztofa Knapa w klasyfikacji generalnej. Dodatkową atrakcją regat było wspomniane już losowanie bio-kominka wśród uczestników zgłoszonych za pośrednictwem internetu. Nagrodę wylosowała Joanna Bednarek z jachtu "Wisła".

Pełna relacja, zdjęcia i komentarze na FB.

>> do pobrania: WYNIKI

20.07.2014Puchar Pławniowic 20.07.2014

Stowarzyszenie Żeglarskie SZKWAŁ w ramach cyklu regat o PUCHAR PŁAWNIOWIC, zorganizowało 20. lipca br. regaty w klasie Omega Turystyczna. Regaty mają charakter sportowo rekreacyjnych i są rozgrywane na popularnym wśród mieszkańców Gliwic zbiorniku wodnym. W tym roku odbywa się już III edycja regat. KRC reprezentował Paweł Gawor na jednej z naszych naszej omeg. Wraz ze skiperem - Tomkiem Szewczykiem oraz załogantem Szymkiem Wojciechowskim zajęli II miejsce.

Data regat20.07.2014
SternikMiejcePunkty
Rafał WoźnyIV22
Łukasz ŁadaII27
Ewald RabusV20
Robert Sieradzki--
Wojtek Dudwal--
Marek Miarczewski--
Marcin ZdebikI30
Tomasz SzewczykII24

31.08.2013Regaty o Puchar Komandora YACHT KLUB POLSKI NOWY TARG.
Mizerna - 31.08.2013


31 sierpnia – w ostatni dzień wakacji nad Jeziorem Czorsztyńskim, w najpiękniejszej zatoczce na tym jeziorze odbyły się Regaty o Puchar Komandora YKP Nowy Targ. Nasza załoga ze sternikiem Pawłem Gaworem zajęła pierwsze miejsce w klasie jachtów kabinowych powyżej 6 m. Odbyły się 3 wyścigi. Nasza ekipa świetnie wykorzystała mocno wiejący wiatr w 2 wyścigu i zdystansowała współzawodników co zaowocowało pierwszą lokatą.

Zdjęcia na naszym profilu facebookowym, zalajkuj nas!

23-25.08.2013


Mistrzostwa Polski Katamaranów. Sopot 2013. UKS Navigo.

W dniach 23-25 sierpnia w Sopocie odbyły się 2013 Mistrzostwa Polski Katamaranów. Regaty rozegrane zostały w klasach: A, F-18, Hobie Cat 16, Open, Hornet. W regatach wzięło udział niemal 50 jednostek z całej Polski i z zagranicy. W ciągu 3 dni Mistrzostw odbyło się 9 wyścigów na akwenie przy sopockim molo.
Piątek, 23.08 – Pierwszy dzień regat. 3 wyścigi.
Sobota, 24.08 – Drugi dzień regat. 3 wyścigi.
Niedziela, 25.08 – Trzeci dzień regat. 3 wyścigi oraz parada katamaranów, Hornetów i Finnów przy molo w Sopocie.
Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO a patronatem objał je Prezydent Miasta Sopotu oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Nasz klub reprezentowali Paweł Gawor i Daniel Janiak.
Zdjęcia i szczegółowe relacje z regat na naszym profilu facebookowym, zalajkuj nas!

29.06-07.07.2013


VIII edycja regat NordCUP Baltic Sail 2013 już za nami. Wiejący przez 3 pierwsze dni regat wiatr dostarczył sporo emocji na wodzie - nie zawiedliśmy się.

Walka odbywała się w klasach Skippi 650, Delphia 24, Hornet, Hobie 16, Finn oraz Omega Standard i Omega Sport. Nasz klub w barwach współpracującego z nami AZS Kraków reprezentowała załoga Hobie Cat 16, Paweł Gawor i Jurek Kawaler. Nasz team z numerem na żaglu 97156 – po pierwszym dniu osiągnął 5 pozycję w klasie Hobie 16 i po 9 wyścigach przeprowadzonych w ciągu 3 dni utrzymał to miejsce. W ostatnim wyścigu 3. dnia Paweł i Jurek zajęli trzecie miejsce, jednak po ostatecznym przeliczeniu punktów uplasowali się ostatecznie na V miejscu.
Aktualne zdjęcia i szczegółowe relacje z poszczególnych dni regat a także filmik z regat oraz dokładne wyniki na naszym profilu facebookowym, pokaż że jesteś z nami i kliknij "lubie to!"

23.09.2012

VI regaty o puchar Portu Jachtowego Nieporęt (Zalew Zegrzyński) w klasach Laser Bahia oraz Hobie Cat 16.

Nasz klub reprezentowały 2 katamarany ze sternikami: Paweł Gawor oraz Jurek Kawaler. Sporo emocji towarzyszyło zawodnikom już w drodze na start ponieważ wiatr w porywach osiągał 6B. Dodatkowym utrudnieniem była duża ilość wszelkiego rodzaju jednostek pływających po wodach zalewu. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek oraz uszkodzeń takielunku. Złamany maszt oraz podarte genakery w klasie Bahia. Niemniej jednak przeprowadzono 5 wyścigów, po trzecim załoga Jurka w skutek uszkodzenia sprzętu musiała się wycofać. Ostatecznie nasze załogi zajęły drugie i czwarte miejsce. Żeglowanie przy silnym wietrze oraz współzawodnictwo w dobrym towarzystwie było dla nas cennym doświadczeniem, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłym sezonie.

Krakow Regatta Club | Copyright 2013
ul.Mała Góra 11a/7, 30-864 Kraków, tel.: 601-457-501
www.regattaclub.pl
e-mail:info@regattaclub.pl